Конференция по международен проект DERIN започна в ТУ-Варна

Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Официалното начало на международна конференция, организирана от Научноизследователски институт и Морски квалификационен център към Технически университет – Варна, на тема: „Дигитално обучение в морското и речно корабоплаване – предизвикателства и иновации“ беше дадено на 22.11.2022 г.

Форумът беше открит от доц. д-р Галина Илиева, директор на Научноизследователски институт на ТУ-Варна и ръководител на проект DERIN (Digital Education Readiness in Maritime and Inland Navigation ) по програма Erasmus+. Тя приветства чуждестранните партньори на университета и представи официалните гости от българска страна – кап. Александър Калчев, председател на Българска морска камара, к.д.п. Валентин Енчев, директор на Морска администрация – Варна, к.д.п. д-р Милен Тодоров, директор на СПД „Ръководство на корабния трафик – Черно море“ в ГУ на ДП „Пристанищна инфраструктура” и бизнес партньори от секторите, свързани със синята и морска икономика.

Представени бяха и участниците в събитието от страна на другите европейски държави, работещи по проекта, а именно: гл. ас. д-р Иво Бербич, Факултет по транспортни науки, Загребски университет, Хърватия, гл. ас. д-р Влатка Ступало, Факултет по транспортни науки, Загребски университет, Хърватия, Оана Симион, IT инженер, Румънски център за морско обучение-CERONAV, д-р Василе Пипиригяну, GMDSS експерт, Румънски център за морско обучение-CERONAV, Айн Ранди, лектор в Естонско морско училище, Андрей Приданников, преподавател на палубните офицери, Естонско морско училище и Одри Рост-Ернст, STC – Група, Нидерландия.

Доц. д-р инж. Петър Георгиев от катедра „Корабостроене и Корабни машини и механизми“ запозна аудиторията с напредъка на варненските учени в работата по проекта, от началото му през м. март 2021 г. досега.

В хода на срещата бяха презентирани още няколко от дейностите и нововъведенията на Морския квалификационен център и Научноизследователския институт към ТУ-Варна.

Конференцията ще продължи до 24.11.2022 г. вкл. и ще даде възможности за обмяна на идеи и опит в областта на онлайн обучението в морската сфера и надграждането на текущите възможности с виртуална реалност, както и други новости в сферата на морското образование, които университета предоставя на своите студенти и курсисти.

(Visited 52 times, 1 visits today)
Facebook
Twitter
Pinterest
WhatsApp

Последни публикации

Close